Keresztelő

Közösségünk nagyon örül minden érdeklődőnek, aki szeretne a keresztség szentségén keresztül az Egyház teljes értékű tagjává válni.

Kik részesülhetnek a keresztség szentségében?

Azok a személyek, akik hittel és felelősséggel kérik. Lehetnek gyermekek és felnőttek egyaránt.

Gyermekek esetén, legalább az egyik szülőnek személyesen kell kérnie gyermeke számára a keresztség szentségét, és biztosítania kell a gyermek vallásos nevelését. Ha ez a szándék teljesen hiányzik vagy nem megalapozott, a keresztelést a részleges jog előírása szerint el kell halasztani (CIC 868. can.). (Például egy családban több gyermek is van, és az idősebb gyermek nem részesül vallásos nevelésben. A kistestvérét így nem kötelességünk megkeresztelni, mert bizonyítottan nem biztosított a gyermekek vallásos nevelése.)

Abban az esetben, ha a keresztelésnek nincs akadálya, akkor a gyermek 3 éves korig a pontos adatok felvétele és a szükséges engedélyek megszerzése alapján a plébánossal egyeztetett időpontban megkeresztelhető. Amennyiben a gyermek már általános iskolás, akkor folyamatos hitoktatás mellett 3. osztályos korában, az elsőáldozás előtt lehet megkeresztelni. Aki pedig később kapcsolódik be a hittanulásba, annak megfelelő készületi idő után, legkorábban 8. osztályos korában lehet kiszolgáltatni a keresztség szentségét, az elsőáldozással és a bérmálkozással együtt.

Felnőttek esetében külön egyeztetésre és felkészítésre van szükség, amiben szívesen segítünk.